Wystawa "Ściany i twarze placu Grunwaldzkiego"

L-Erbgħa 4 ta’ Awwissu 2021 20:00
L-Erbgħa 18 ta’ Awwissu 2021 18:00
Il-Polonja

Zapraszamy na wystawę plenerową Ściany i twarze Placu Grunwaldzkiego, którą w ramach projektu Kto tu mieszka? Ludzie w architekturze Placu Grunwaldzkiego, przygotowały Ola i Nikola, wolontariuszki Pracowni wspólnie.eu.

Kto tu mieszka? Ludzie w architekturze Placu Grunwaldzkiego to projekt realizowany dzięki Mikrograntom i w ramach Pracowni wspólnie.eu, inicjatywy Biura Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu realizowanej przy wsparciu ze strony Strefy Kultury Wrocław.

Ola i Nikola, liderki inicjatywy, przygotowały wystawę plenerową, którą od 4 sierpnia będzie można zobaczyć we Wrocławiu na ulicy Oławskiej, przed siedzibą Stowarzyszenia Architektów Polskich.  

Bohaterką wystawy jest przestrzeń Placu Grunwaldzkiego, a przede wszystkim cztery budynki reprezentujące różne style i epoki oraz ich mieszkańcy.
Na wystawie zapoznamy się z:

·         Domem Naukowca, czyli pierwszym Misterem Wrocławia,

·         Kolorową kamienicą z lat 90. przy Wybrzeżu Wyspiańskiego 36,

·         Grunwaldzkim art nouveau, czyli kamienicą przy ulicy Piastowskiej 36,

·         Squatem z XIX-wiecznym tłem z ulicy Szczytnickiej 29.

Z liderkami projektu zgodzili się porozmawiać mieszkańcy poszczególnych budynków oraz architekci, których wypowiedzi także znajdziemy na ekspozycji. 

Wystawa będzie dostępna od 4 do 18 sierpnia. Zapraszamy serdecznie!

KTO TU MIESZKA? Ludzie w architekturze Placu Grunwaldzkiego to projekt realizowany w ramach Mikrograntów przez studentki Olę i Nikolę. Łączą swoją wiedzę z zakresu historii sztuki i projektowania komunikacji chcąc wzbudzić zainteresowanie architekturą osiedla oraz pokazać, jak wpływa ona na emocje. 

Plac Grunwaldzki to unikatowe osiedle z bogatą historią i zróżnicowaną architekturą. Przez działania takie jak: wykład, spacer i warsztaty kreatywno-edukacyjne organizatorki opowiadają o historii Placu Grunwaldzkiego oraz zapoznają mieszkańców z architekturą, która otacza ich na co dzień! 

Więcej informacji o projekcie - https://www.facebook.com/ktotumieszka.wro