LUX kino savaitė

Παρασκευή 11 Δεκεμβρίου 2020 7:00 π.μ.
Πέμπτη 17 Δεκεμβρίου 2020 10:55 μ.μ.
Online
9 Συμμετέχοντες
Λιθουανία
Tradiciškai kiekvienais metais Europos Parlamento biuras Lietuvoje visus mūsų šalies kinomanus kviesdavo į LUX kino dienas, kurios tapdavo proga pamatyti LUX Europos publikos kino apdovanojimui nominuotus filmus. Šiais metais keičiasi LUX Europos publikos kino apdovanojimo formatas, tad nominantai paaiškės gruodžio viduryje, o atrinktus filmus kviesime žiūrėti kitų metų pavasarį.

Bet, nenorėdami nuvilti mūsų ištikimų žiūrovų bei siekdami suteikti progą su europiniu kinu susipažinti kuo platesnei auditorijai, gruodžio 11-17 dienomis kviečiame į LUX Europos publikos kino savaitę namuose.

Šiais metais rodomi du filmai iš filmų kolekcijos „Lokys, liūtas ir šakelė“, kuriuos rasite platformoje https://www.kinofondas.lt
Filmai bus prieinami nemokamai visą nurodytą laikotarpį (vieną savaitę) Lietuvoje esantiems Interneto vartotojams, peržiūrų skaičius nebus ribojamas, norintys šiuos filmus galės žiūrėti be registracijos.

„Mergina“ (2018 m., Belgija ir Nyderlandai)
Lara Verhaeghen yra penkiolikmetė profesionalia balerina siekianti tapti transseksualė mergina, kuri stoja į prestižinę baleto mokyklą Antverpene. Ar ji bus priimta į mokyklą, priklauso nuo pasirodymo per 8 savaičių bandomąjį laikotarpį. Tokiu atveju, ji su savo tėvu prancūzakalbiu Mathiasu ir jaunesniuoju broliu kraustysis arčiau mokyklos.
Tuo pat metu Lara su savo gydytojais konsultuojasi dėl savo lyties disforijos, vartoja brendimo blokatorius, taip pat reguliariai lankosi pas psichiatrą. Jos psichiatras, kaip ir tėvas, ją labai palaiko ir bando numalšinti savo baimes, tačiau su nauja mokykla ir brendimu susiję sunkumai pradeda imti viršų.

„Riba“ (2018 m., Švedija ir Danija)
Tina sėkmingai dirba Švedijos muitinės tarnyboje, kurioje praverčia antžmogiška uoslė kitų emocijoms, įskaitant kaltę ir gėdą, kas padeda aptikti kontrabandą. Groteskiškos išvaizdos mergina gyvena nuošaliame miške esančiame name su kinologu Rolandu.
Vieną dieną pasienyje Tinos uoslė leidžia atrasti atminties kortelę su vaikų pornografija. Sužavėtas viršininkas paprašo jos pagalbos tęsiant tyrimą. Sekančią dieną muitinėje pasirodo keistas vyras su į Tinos panašiais veido bruožais. Tolimesnė istorija Tinai leis apie save sužinoti gerokai daugiau.

„LUX Europos publikos kino apdovanojimas“ – tai 2007 m. Europos Parlamento įsteigtas apdovanojimas, kasmet teikiamas Europos kino kūrėjams už filmus, kuriuose atskleidžiamos europietiškos vertybės. Juo siekiama paremti Europos valstybėse sukurtų filmų platinimą visoje ES ir įveikti kalbų barjerus.
Odoo • A picture with a caption
LUX Europos kino savaitė namuose