Oslava Dne Evropy Mariánské Lázně (copy)

miercuri 19 iulie 2023 09:00
sâmbătă 22 iulie 2023 22:00
Cehia

Od středy 19. do soboty 22. července se s námi můžete setkat v Dolní oblasti Vítkovice na festivalu Colours of Ostrava. Naše speciální „Europe Stage“ nabídne čtyřdenní program debat a diskuzí se zajímavými hosty, navštívit můžete také Evropský stan, kde jsou připraveny aktivity přibližující fungování Evropského parlamentu i Evropské unie. 


Ostravská Dolní oblast Vítkovice po roce opět ožije multižánrovým mezinárodním festivalem Colours of Ostrava. A naše Kancelář bude již tradičně při tom. Ve festivalovém areálu poblíž bývalého dolu Hlubina budou účastníci moci navštívit Evropský stan i přilehlou „Europe Stage“.

V Evropském stanu, který Kancelář Evropského parlamentu v Česku sdílí s dalšími evropskými partnery – mj. Zastoupením Evropské komise, Domem zahraniční spolupráce a Úřadem vlády ČR –, získají návštěvníci festivalu možnost zjistit více o fungování Evropského parlamentu i Evropské unie prostřednictvím nenáročných zábavných aktivit včetně soutěží o hodnotné ceny. Ve stanu si s návštěvníky také rádi popovídáme o činnosti Evropského parlamentu, o tom, co instituci v nejbližší době čeká, nebo o tom, na co se v tuto chvíli Parlament soustředí. Část programu bude spojena s evropskými volbami 2024. Nebude chybět ani odpočinková zóna s lehátky nebo dětský koutek s širokou paletou aktivit pro návštěvníky všech věkových kategorií.

Speciální „Europe Stage“ dedikovaná evropským a současným tématům bude na festivalu Colours of Ostrava figurovat již podruhé, a to v rámci většího debatního fóra Melting Pot. Její program je nabitý: diskuze a debaty poběží každý den od 11.30 až do večerních hodin. Mluvit se bude o nejrůznějších aktuálních tématech, od vzdělání a životní prostředí přes kulturu a digitalizaci až po současné výzvy, kterým Evropa čelí. Debatní část programu ve středu doplní promítání filmu Chlast, který získal nominace na evropskou Cenu diváků LUX, a další dny také divadelní vystoupení.

Více informací o naší účasti najdete postupně na našich sociálních sítích či na festivalových stránkách a ve festivalové aplikaci.

Odoo • A picture with a caption