Recruitment for Together.eu Lounge

microprojects training for together.eu volunteers

torek 09. marec 2021 09:00
sreda 31. marec 2021 18:00
Poljska

Pracownia wspólnie.eu to nowy projekt Biura Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu i Akademii Mikrograntów wrocławskiej Strefy Kultury skierowany do grup inicjatywnych z Dolnego Śląska, mający na celu promocję wartości europejskich, rozwój sieci wolontariackiej wspólnie.eu oraz podniesienie umiejętności i kwalifikacji osób chcących działać na rzecz swojej społeczności. 

Inicjatywę kierujemy szczególnie do grup mających pomysł na swoje działania w duchu europejskim, zorientowane na współdziałanie ze społecznościami, w których żyją. Zapraszamy szczególnie osoby, które nie mają jeszcze doświadczenia w realizowaniu projektów społecznych, a chciałyby pracować nad zdobyciem i rozwojem umiejętności potrzebnych do prowadzenia oddolnych inicjatyw oraz działań na rzecz swojej okolicy i jej mieszkańców. 

 

Przygotowaliśmy dla Was pakiet sześciu szkoleń, podczas których dowiecie się m.in. jak:

·       zebrać i opisać potrzeby swojej przestrzeni,

·       dopasować do niej typ działań,

·       stworzyć dobrze rozplanowany harmonogram i czytelny budżet,

·       znaleźć miejsca i partnerów swojej inicjatywy,

·       zidentyfikować kanały, którymi skutecznie dotrzecie do potencjalnych uczestników i  poprowadzicie promocję wydarzenia,

·       mówić o swoich działaniach w atrakcyjny dla odbiorców sposób,

·       rozwiązywać potencjalne konflikty.

 

Nie zabraknie też pomysłów na dzielenie się efektami inicjatywy, jej sprawne rozliczenie i kontynuowanie działań w przyszłości!

 

Zdobyte umiejętności pomogą Wam nie tylko w przeprowadzeniu projektu w ramach wspólnie.eu, ale przydadzą się także w trakcie innych inicjatyw. Uczestnicy otrzymają materiały w formie broszury, do której zawsze będzie można wrócić!

Aby wziąć udział w projekcie, należy zarejestrować się na stronie wspolnie.eu jako wolontariusz (kliknij opcję: chcę pomóc!) oraz przesłać zgłoszenie na adres epwroclaw@europarl.europa.eu między 9 a 31 marca 2021. Do maila zgłaszającego chęć udziału w naszym projekcie proszę dołączyć potwierdzenie rejestracji na platformie wspolnie.eu.

Zakwalifikowani uczestnicy, podzieleni na pięcioosobowe grupy, wezmą udział w cyklu szkoleń. Równolegle do szkoleń uczestnicy prowadzić będą swoje projekty, zachęcamy więc do zgłaszania się razem z przyjaciółmi!

Szczegółowe informacje, w tym program szkolenia, znajdziecie na stronie Biura Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu: 
www.europarl.pl/wroclaw

 Odoo • A picture with a caption