LUX Europos publikos kino apdovanojimas

Nemokamos filmų peržiūros

piektdiena 2021. gada 7. maijs 08:00
svētdiena 2021. gada 9. maijs 23:55
Tiešsaiste
Lietuva
LUX Europos publikos kino apdovanojimas keliasi į jūsų namus!

Europos Parlamento biuras Lietuvoje kviečia gegužės 7-9 dienomis prisijungti prie didžiausios Europoje žiuri ir kartu su žiūrovais iš visos Europos nemokamai pamatyti tris filmus, tapusius LUX Europos publikos kino apdovanojimo finalininkais, bei išrinkti verčiausią šio prestižinio apdovanojimo.

Dėl suprantamų priežasčių, šiais metais į apdovanojimą pretenduojančių filmų peržiūros organizuojamos tik internetu. Tris nominuotus filmus – „Dar po vieną“, „Kolektyvas“ ir „Kristaus kūnas“ – kviesime nemokamai pamatyti www.kinofondas.lt platformoje, o savo vertinimus pateikti galėsite apsilankę adresu https://luxaward.eu/lt

Europos Parlamento ir Europos kino akademijos įsteigtas LUX Europos publikos kino apdovanojimas teikiamas filmui, atskleidžiančiam europinių vertybių universalumą bei kultūrinę žemyno įvairovę. Šiuo apdovanojimu siekiama paskatinti viešas diskusijas apie Europos integraciją ir palengvinti Europos filmų sklaidą Europos Sąjungoje.

Nors tikslai liko tie patys, LUX apdovanojimo formatas šįmet pasikeitė: nuo šiol žiūrovai yra tiesiogiai įtraukiami renkant nugalėtoją, o jų ir Europos Parlamento narių balsai lems po 50 proc. galutinio rezultato.

Trumpai apie LUX Europos publikos kino apdovanojimo finalininkus:

• „Dar po vieną“, rež. Thomas Vinterberg (Danija, Nyderlandai, Švedija). Martinas ir trys jo draugai, gyvenimo išvarginti vidurinės mokyklos mokytojai, įsitraukia į eksperimentą – darbo dienomis palaiko nuolatinį girtumą. Iš pradžių draugus apėmęs pakylėjimas įkvepia eksperimentuoti toliau, tačiau ilgainiui tampa aišku, kad alkoholis gal ir įsiūbavo pasaulio istoriją, bet už kasdienius veiksmus tenka atsakyti.

• „Kolektyvas“, rež. Alexander Nanau (Rumunija, Liuksemburgas). Po tragiško gaisro Bukarešto klube, ligoninėse vienas po kito miršta žmonės, nors jų nudegimų žaizdos nebuvo pavojingos gyvybei. Vienas gydytojas apie tai praneša žurnalistams, kurie ima tirti plačiai išsišakojusią korupciją sveikatos atsaugos sistemoje. Šis filmas yra bekompromisis liudijimas apie korupcijos pasekmes ir apie tiesos kainą.

• „Kristaus kūnas“, rež. Jan Komasa (Lenkija, Prancūzija). 20-metis Danielis po sunkaus nusikaltimo patiria dvasinę transformaciją jaunimo pataisos namuose. Atėjus metui juos palikti, jis komiško atsitiktinumo dėka perima nuošalaus miestelio parapiją. Neįprasta jauno, charizmatiško dvasininko praktika tampa akstinu vietinei bendruomenei pradėti susitaikymo procesą po neseniai įvykusios tragedijos. Tačiau Danielio praeitis netrunka pasivyti.


Odoo • A picture with a caption
LUX Europos publikos kino apdovanojimas 2021