Európska hodinka o umelej inteligencii

ceturtdiena 2023. gada 4. maijs 17:00 18:00
Slovākija


Zastavte sa na hodinku a zapojte sa do debaty na európske témy, ktoré sa nás všetkých dotýkajú – názory, skúsenosti, úspešné príbehy, myšlienky tých, ktorí sú s Európou viac či menej prepojení.
V ďalšej Európskej hodinke sa dozviete všetko, čo ste kedy chceli vedieť o umelej inteligencii (ale báli ste sa spýtať).
Umelá inteligencia (AI) zaznamenala v posledných rokoch rýchly rozvoj a pribežne začína byť využívaná pre rôzne úkony naprieč odvetviami. Potenciál jej využitia je široký a nepochybne v nadchádzajúcom období zmení veľa zaužívaného. To vyvoláva aj mnoho otázok:
Aký zásadný pokrok sme v tejto oblasti v nedávnej dobe zaznamenali? Pred akými technickými výzvami stojíme a kam sa odbor v najbližších rokoch posunie? Prečo majú ľudia z AI obavy - sú oprávnené? Aké príležitosti a riziká AI prináša? Ktoré pracovné pozície a odvetvia budú zasiahnuté najsilnejšie? Môže vývoj AI znamenať, že budeme v budúcnosti pracovať menej? Aký bude vplyv na vzdelávanie? Ako sa musia zmeniť školy? Ako AI zmení oblasť, v ktorej pôsobíte? Môže AI ovplyvniť aj našu etiku a morálku, naše správanie, medziľudské interakcie a vzťahy medzi ľuďmi?
Diskutovať budú: Cyril Sadovský a Michal Kováčik z Deutche Telekom IT Solutions Slovakia spolu s Štefanom Hricom, zanieteným užívateľom.