Európsky parlament na Dňoch poľa!

úterý 7. června 2022 9:00
středa 8. června 2022 16:00
Slovensko

Európa na Dňoch poľa: Prelomový rok pre poľnohospodársku politiku EÚ

 

Na  11. ročníku výstavy Celoslovenské dni poľa v dňoch 7. – 8. júna nebude chýbať ani Kancelária Európskeho parlamentu. V spolupráci s Agroinštitútom Nitra a Europe Direct Nitra bude mať po prvýkrát na výstave vlastný stánok s pestrým programom.   

Tento rok si pripomíname 60 rokov od zavedenia Spoločnej poľnohospodárskej politiky EÚ, ktorá je partnerstvom medzi občanmi Európskej únie a jej poľnohospodármi.

Poľnohospodárska politika EÚ sa zameriava na podporu poľnohospodárov a ich úsilia o zaistenie potravinovej bezpečnosti v celej Únii, reaguje však aj na súčasné globálne výzvy ako zmena klímy, a to opatreniami na ochranu životného prostredia. V spoločnom stánku Európskeho parlamentu a Europe Direct Nitra sa dozviete viac o histórii a budúcnosti poľnohospodárstva v EÚ. Pre širokú verejnosť budú pripravené zaujímavé súťaže a kvízy jednak o poľnohospodárstve, ale aj o Európskej únii a Európskom parlamente. Svoje vedomosti si tu budú môcť overiť všetky vekové kategórie a pri tejto príležitosti sa snáď aj naučiť niečo nové.

Vidíme sa v našom stánku!