Práca a kariéra v EÚ inštitúciách

Spoločne.eu podujatie vol.3: Inšpiratívny digitálny webinár „Práca a kariéra v EÚ inštitúciách“

quinta-feira 15 de abril de 2021 15:00 16:30
Online
268 Participantes
Eslováquia

Spoločne.eu podujatie vol. 3: Inšpiratívny digitálny webinár "Práca a kariéra v EÚ inštitúciách" 

 

Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku vás pozýva na tretie podujatie pre dobrovoľníkov a podporovateľov platformy spoločne.eu, inšpiratívny digitálny webinár "Práca a kariéra v EÚ inštitúciách".  

Po predošlom webinári "Spoznaj svoju Úniu!", v ktorom sme hovorili o fungovaní Európskej únie a Parlamentu, zapájania sa do legislatívnych procesov, ako aj o zdrojoch informácií o diani v EÚ a tipoch na posilnenie pro-európskeho povedomia (nielen) na sociálnych sieťach, si tentokrát povieme viac o tom, aké je to pracovať pre inštitúcie EÚ. Naše dve inšpiratívne speakerky z Európskeho parlamentu a Európskej komisie, ktoré sú expertkami na túto tému, vám vysvetlia základy fungovania výberových procesov v európskych inštitúciách a ako takéto výberové konanie prebieha. Získate užitočné tipy a rady ako sa na výberový proces pripraviť a dozviete sa o možnostiach profesionálneho rozvoja v inštitúciách EÚ, vrátane možnosti stáží. V neposlednom rade vám speakerky odhalia hlavné výhody, ako aj výzvy práce pre EÚ a čo im osobne kariéra v európskych inštitúciách priniesla. 

Podujatie je určené pre študentov, absolventov a profesionálov s rôznymi profilmi a kvalifikáciami (napríklad vysokoškolský titul nie je podmienkou pre niektoré typy pozícií a podobne). 

Program:
  • 15.00 - 15.10 = Otvorenie a úvodné slovo - Robert Sermek, riaditeľ Kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku
  • 15.10 - 15.30 = Výberový proces v EÚ inštitúciách: Základné predstavenie a tipy ako uspieť - Petra Bořkovcová, Staff file manager na oddelení Talent Selection Európskeho parlamentu
  • 15.30 - 15.50 = Kariérny rozvoj v EÚ inštitúciách: Čo znamená pracovať pre európsku inštitúciu - Lucia Kleštincová, Policy Advisor v Európskej komisii, kariérna coachka a autorka podcastu Lights on Europe
  • 15.50 - 16.30 = Otázky a diskusia


Kedy sa stretneme? Vo štvrtok 15. apríla 2021 o 15:00 hod.

Kde sa stretneme? Online cez aplikáciu Zoom/Webex. Link Vám zašleme po Vašej registrácii deň pred konaním podujatia.

Ako sa zaregistrovať? Zaregistrujte sa priamo prostredníctvom registračného okna vyššie. Registrácia je otvorená do stredy 14. apríla do 18:00 hod.

Tešíme sa na Vás vo štvrtok 15. apríla o 15:00 a budeme veľmi radi, ak budete zdieľať pozvánku o tomto podujatí medzi Vašimi priateľmi a známymi! 

Odoo • A picture with a caption