Viviane

Taikos siekimas, ES ir Afrikos santykiai ir migrantų teisės  

Bendradarbiauti su Europos Parlamentu pradėjau 2019 m., kai, kaip Europos komandos dalis, gimė bendruomenė #esamekartu. Kartu su savanorių grupe organizavome įvairią veiklą ir pradėjome planuoti projektus įvairiose – migracijos, tvarumo, dezinformacijos, „Brexit‘o“ – srityse. 

Prasidėjus COVID-19, Eugenio ir Carlos – kampanijos koordinatoriai Ispanijoje – neleido mums sudėti rankų:  kalbėjome apie Europos solidarumą, pateikėme klausimus prieš pranešimą apie Sąjungos padėtį, dirbome Karolio Didžiojo premijos vertinimo komisijoje ir susitikinėjome su Europos Parlamento nariais.

Europos Parlamento  biuras  visada yra pasiruošęs mums padėti ir kartu parengti pasiūlymus. Esu organizacijos, kuri daugiausia dėmesio skiria Europos ir Afrikos santykiams, steigėja, taip pat esu įvairių organizacijų ir iniciatyvų, nesusijusių su Europa, narė. Kai jiems parašome prašydami bendradarbiauti, visada gauname atsakymą „TAIP“. Esu migrantų teisių gynėja ir maniau, kad dėl įtampos šioje srityje Biuras nuo manęs nusisuks, tačiau jie ir toliau visada prireikus ištiesia man ranką.

Kampanija #esamekartu padėjo man atsikratyti baimės. Mano siekiai visada buvo dideli, bet visada bijojau, kad dėl savo odos spalvos, lyties ir permainų troškimo negalėsiu būti tuo, kuo noriu. Galimybė bendradarbiauti su Europos Parlamentu, organizuoti konferencijas jo patalpose, būti įtrauktai į jo iniciatyvas ir matyti, kad yra vietos visiems, suteikė man pasitikėjimo. Susipažinusi su ES iš arti, supratusi, ką ji daro, ką dar turi padaryti, prisidėjusi prie jos veiklos, tapau tikra  europiete ir norėčiau, kad ir kiti suvoktų, jog  geriausias sprendimas yra „daugiau Europos“.