Z widokiem na Bezpłatny zbiorkom.

Debata o przyszłości wrocławskiej komunikacji.

ceturtdiena 2021. gada 15. jūlijs 17:00 18:30
Polija

Komunikacja miejska bez biletów i kontroli? Dla jednych to realna wizja nowoczesnej metropolii XXI wieku, dla innych postulat szlachetny, choć niemożliwy do zrealizowania. Jedno nie ulega wątpliwości – wraz z dynamicznym rozwojem, Wrocław jak nigdy to tej pory staje przed koniecznością podjęcia strategicznych decyzji dotyczących kształtu miejskiej komunikacji zbiorowej. Jak nią zarządzać, jak rozwijać? Czy wzorem m.in. Tallina Wrocław mógłby stać się strefą rewolucji w dotychczasowej definicji zysków i strat środków przeznaczanych na komunikację? Czy „darmowe MPK” istotnie może przyczynić się do masowej zamiany prywatnych aut na autobusy i tramwaje?

Kwestia popularyzacji komunikacji zbiorowej oraz wzrostu jej efektywności pozostaje ściśle związana z promowaniem zrównoważonego transportu, będącego elementem Europejskiego Zielonego Ładu. Czy bezpłatna komunikacja zadziałałaby więc we Wrocławiu? Jak powinien być rozwijany i zarządzany transport publiczny w naszym mieście?

Temat podejmą zaproszeni goście:

- Paulina Tyniec-Piszcz, Dyrektor Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego Wrocławia

- Jakub Nowotarski, prezes stowarzyszenia Akcja Miasto, członek Wrocławskiej Rady ds. Polityki Mobilności przy prezydencie Wrocławia

- Dalia Kuchta, uczestniczka projektu Pracownia wspólnie.eu, członkini Zarządu Krajowego Młodych Razem i założycielka „Wywrocławionych”

Debatę poprowadzi dziennikarz Mateusz Kokoszkiewicz.


Debata odbędzie się 15 lipca o godz. 17.00 w Domu Europy przy ul. Widok 10. Liczba miejsc ograniczona - obowiązują zapisy pod adresem epwroclaw@europarl.europa.eu.

Wszystkich, którzy nie będą mogli być z nami na żywo, zapraszamy do śledzenia transmisji na naszym profilu na Facebooku: www.facebook.com/PEWroclaw . W ostatniej części spotkania prelegenci odpowiedzą na najciekawsze pytania zadane przez uczestników.

Debata będzie symultanicznie tłumaczona na Polski Język Migowy.