Spotkanie pt. ,,Bezpieczeń́stwo, migracje, Rosja: jaka odpowiedź UE na aktualne wyzwania?'' z Różą Thun, posłanką do Parlamentu Europejskiego

péntek 2022. március 18. 16:00 17:00
Online
83 Résztvevők
Lengyelország

Spotkanie pt. ,,Bezpieczeń́stwo, migracje, Rosja: jaka odpowiedź UE na aktualne wyzwania?'' z Różą Thun, posłanką do Parlamentu Europejskiego

Po prawie 80 latach rosnącej współpracy w Europie, sojusz europejski mierzy się ze starym zagrożeniem - wojną na swoich granicach. Bezpieczeństwo, migracje, wartości - dziś musimy na nowo zdefiniować nasze podejście do tych zagadnień. 

 

W ramach Konferencji w sprawie przyszłości Europy Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce i Fundacja Schumana serdecznie zapraszają na spotkanie online pt. Bezpieczeń́stwo, migracje, Rosja: jaka odpowiedź UE na aktualne wyzwania? z Różą Thun, posłanką do Parlamentu Europejskiego.

Spotkanie poprowadzi red. Marcin Antosiewicz, dziennikarz Newsweek.pl, politolog, wykładowca akademicki. 

Porozmawiamy o najnowszych wyzwaniach, które stoją przed Unią - wojnie w Ukrainie, zagrożeniu ze strony Rosji, integracji uchodźców. Spróbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie, jaką rolę może odegrać Unia Europejska w naszym nowym świecie.

 

Spotkanie odbędzie się w piątek,18 marca 2022 r. w godz. 16:00-17:00 na platformie Zoom. 

Aby wziąć́ udział: 


1.    Zarejestruj się na platformie: https://wspolnie.eu/pl/ (dotyczy osób, które nie są jeszcze członkami wspólnie.eu) – to warunek konieczny, aby uczestniczyć́ w spotkaniu.


2.    Zapisz się na wydarzenie na platformie wspolnie.eu


3.    Link do spotkania otrzymasz dzień́ przed wydarzeniem na podany adres e-mail. W razie nieotrzymania linku prosimy o sprawdzenie skrzynki spam i/lub kontakt z organizatorami przed rozpoczęciem wydarzenia: poczta@schuman.pl.

 

Spotkanie będzie nagrywane i może zostać́ opublikowane na stronie internetowej i w mediach społecznościowych Biura Parlamentu Europejskiego i Fundacji Schumana. W trakcie wydarzenia zrobimy zdjęcie wyrażające solidarność z Ukrainą w formie zrzutu ekranu. 

 

Pytania odnośnie do organizacji wydarzenia prosimy kierować na adres mailowy: poczta@schuman.pl