Europos geležinkelių metai ir Lietuva

mercredi 24 février 2021 13:00 14:30
En ligne
Lituanie

Europos Sąjunga 2021-uosius paskelbė Europos geležinkelių metais. Tai proga atkreipti dėmesį į šio mažai taršaus transporto plėtrą ES ir jos teisinį reguliavimą. ES vaidina esminį vaidmenį liberalizuojant ir integruojant geležinkelių transporto rinką, finansuojant trūkstamas geležinkelio jungtis, taip pat stiprinant keleivių teises.

Lietuvos geležinkelių rinka šiuo metu taip pat išgyvena strateginės reikšmės pokyčius, o statomas greitasis „Rail Baltica“ geležinkelis, įtrauktas į svarbiausių transeuropinių transporto projektų sąrašą, iš esmės pagerins mūsų šalies pasiekiamumą ir kelionių traukiniais kokybę. Vis dėlto susiduriame su nemažai iššūkių, dėl kurių ES teisės aktų bei projektų įgyvendinimas Lietuvoje dažnai vėluoja. Savo ruožtu šiuo metu ES institucijose intensyviai deramasi dėl tolesnio „Rail Baltica“ finansavimo.

Šiems klausimams aptarti skirtas nuotolinis seminaras visuomenei ir žiniasklaidai, kurį rengia Europos Parlamento biuras Lietuvoje. Jame kalbės Europos Parlamento, Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos ir AB „Lietuvos geležinkeliai“ atstovai. Žurnalistai ir kiti renginio dalyviai turės progą iš pirmų lūpų sužinoti naujausią informaciją ir paklausti klausimų. Renginys vyks anglų ir lietuvių kalbomis (su vertimu).

PROGRAMA:


ES politika geležinkelių srityje ir Europos Parlamento pozicija

Europos Parlamento nariai:

Jean-Marian MARINESCU (Europos liaudies partija, Rumunija)

Petras AUŠTREVIČIUS (Atnaujinkime Europą, Lietuva)

Anna Deparnay-Grunenberg (Žalieji, Vokietija)

Roberts ZĪLE (Europos konservatoriai ir reformuotojai, Latvija)

Kaip Lietuvai sekasi įgyvendinti geležinkelių srities ES teisės aktus? 

Loreta Maskaliovienė, Lietuvos Respublikos susisiekimo viceministrė

„Lietuvos geležinkeliai“: kokiu greičiu judame ekologiško transporto link?

Mantas Bartuška, AB „Lietuvos geležinkeliai“ generalinis direktorius

Diskusija, atsakymai į klausimus

Renginio nuoroda:

https://us02web.zoom.us/j/84388858337?pwd=ODJGS3pBNjRxM0ROOXBuRHd6SVU2UT09#success
Meeting ID: 843 8885 8337
Passcode: 262668

SVARBU! Kad galėtumėte klausytis vertimo, prašytume jungtis per kompiuteryje arba telefone pakrautą Zoom programėlę. Interneto naršyklėje vertimas neveiks.