Debata "Digitální Česko v digitální Evropě"

kolmapäev 26. mai 2021 17:00 18:30
Online
Tšehhi

Plánovaný program "Digitální Evropa" podpoří rozsáhlé zavádění nejmodernějších technologií, jako jsou umělá inteligence a nejnovější nástroje kybernetické bezpečnosti, s cílem urychlit digitální transformaci evropských společností a ekonomik. Jak si stojí ČR v oblasti kybernetické bezpečnosti, umělé inteligence i chytrých měst? 

Program Digitální Evropa bude poskytovat finanční prostředky pro projekty v pěti klíčových oblastech, přičemž každá oblast má svůj orientační rozpočet: vysoce výkonná výpočetní technika (2 226 914 000 EUR), umělá inteligence (2 061 956 000 EUR),

kybernetická bezpečnost a důvěra (1 649 566 000 EUR), pokročilé digitální dovednosti (577 347 000 EUR), zavedení a co nejlepší využívání digitálních kapacit a interoperabilita (1 072 217 000 EUR).

Program Digitální Evropa se bude doplňovat s řadou dalších programů na podporu digitální transformace, jako je například program Horizont Evropa, který se zaměřuje na výzkum a technologický rozvoj, či digitální aspekty Nástroje pro propojení Evropy.

Zveme Vás na  diskuzi, kterou pořádá Kancelář Evropského parlamentu ve spolupráci s TV ZAK.

Debata bude probíhat prostřednictvím živého vysílání na Facebooku. Publikum se do debaty může zapojit prostřednictvím komentářů pod videopřenosem.

V čas konání akce stačí navštívit naši facebookovou stránku, kde bude debata živě vysílána.

Těšíme se na Vaši účast!

Debatovat budou:
  • Marcel KOLAJA, poslanec Evropského parlamentu (GREENS/EFA - Piráti)
  • Ondřej KOVAŘÍK, poslanec Evropského parlamentu (RE - ANO)Project management, Human resources, Contract management.
  • Jan ROMPORTL, ředitel centra umělé inteligence O2 Czech Republic
  • Luděk ŠANTORA, Správa Informačních technologií města Plzně, jednatel BIC Plzeň
  • Zdeněk ŽIDEK, Omexom, Chytré město
Debata "Digitální Česko v digitální Evropě"