Zveme Vás na nejlepší současné evropské filmy online! Počet vstupenek je omezený!

Montag 3. Mai 2021 10:00
Mittwoch 12. Mai 2021 23:50
Tschechien

Cena diváků LUX

Letošní Filmové dny LUX nabídnou filmy ověnčené řadou cen: dánský Chlast (čerstvě Oscarový vítěz, Nejlepší evropský film), polský Corpus Christi (loňský aspirant na Oscara) a rumunský Kolektiv (nominovaný na letošního Oscara, Nejlepší evropský dokument).

Filmy budou do vyčerpání volných vstupenek zdarma přístupné online ve dnech 3. - 12. května 2021. Sledujte filmy zde: Filmové dny LUX v České republice | LUX Audience Award (luxaward.eu)

Online projekce

3/5 Kolektiv, od 20.30h, po filmu ziva debata s producentkou Hankou Kastelicovou, která stála o jeho zrodu (HBO Europe)

4/5 Corpus Christi, od 20.30, po filmu živá debata s Petrem Vlčkem, předním odborníkem na polskou kinematografii a dramaturgem Letní filmové školy a Janem Jílkem (AČFK)

5/5 Chlast, od 20.30, po filmu mentální hygiena Aleše Stuchlého s blogerkou Michaelou Duffkovou 

Filmy budou po každé úvodní projekci v omezeném počtu zdarma online po dobu 7 dní. 

Tyto filmy jsou nominovány na Cenu diváků LUX udílenou každoročně Evropským parlamentem, spolu s Evropskou filmovou akademií, Evropskou komisí a Europa Cinemas.

Letos poprvé se však na výběru vítězného filmu podílíte i vy, diváci. Hlasujte pro filmy do 23.května zde Homepage | LUX Audience Award (luxaward.eu)  a staňte se součástí největší evropské poroty. Pomozte rozhodnout o filmu, který získá evropskou Cenu diváků LUX!  

A můžete to být právě Vy, kdo bude vylosován pro cestu buď na slavnostní předávání této Ceny do Štrasburku nebo na gala vyhlašování Evropských filmových cen (pokud to hygienické podmínky dovolí). 


Odoo • A picture with a caption